background
Skoč na obsah Skoč na menu

Titulka / Produkty / Kategórie / Kreatívnezdieľať

Kreatívne Poctivo

Kreatívne PoctivoPociťujú nedostatok poctivých výrobkov s príbehom, chcú spájať tradičné hodnoty s poctivým remeslom

28.4.2013

Poctivo, nádherné slovo, ktoré znie v dnešných podmienkach už takmer ako archaizmus. Našťastie ním ešte nie je. Poctivo, poctivé veci, poctiví ľudia – tak znie úvodné motto aktivity mladých ľudí, ktorí sa celkom netradične, ale zato odvážne a kreatívne pustili do objavovania tradičných hodnôt a tradičných slovenských remesiel. 

 

Organizovanie kreatívnej (tvorivej) dovolenky u nás nemá veľkú tradíciu. V zahraničí sú etablované agentúry, ktoré v kooperácií s drobnými podnikateľmi ponúkajú produktové balíčky šité na mieru vekovým alebo záujmovým skupinám v úzkej kooperácii a s využitím služieb viacerých podnikateľských subjektov v regióne. Inšpiratívne príklady však nájdeme aj u nás doma, aj keď zatiaľ viac orientované na domáce publikum. Jedným z nich je aj značka Poctivo, ktorá tradičné výrobky lokálnych výrobcov predstavuje netradičným spôsobom s využitím sociálnych sietí, video nahrávok a osobnej prezentácie na organizovaných, ale platených workshopoch.

 

 

 

 

„Vrátime sa spolu do detstva ku letám u starej mamy, ku tradíciám, ale predstavíme si aj nové techniky. Naučíme sa taktiež, ako správne prezentovať a štylizovať tradičnú klasiku v modernejšej verzii.“, tak znie časť ich upútavky na workshop varenia „poctivého“ sirupu. Nie je prekvapivé, že dnešní dvadsiatnici majú záujem o tradičné remeslá a o tradičnú výrobu po domácky vyrábaného lekváru, sirupu, medu, sekier, či mydla? Ako vidieť, tí z Bratislavy o ne záujem majú.  

 

 

Nielen na Slovensku pribúda tých, ktorí vyhľadávajú príležitosť naučiť sa niečo nové a zaujímavé, napríklad, ako sa kedysi tvorili rôzne užitočné a pekné veci. Ľudí lákajú tradičné remeslá, čo platí rovnako pre mladých, ako aj starších. A prečo sú poctivé sirupy poctivé? Lebo sú vyrobené s láskou a poctivo, ale veď presvedčte sa sami >>>

 

 


Player Play Iný ako iní, rozhovor s J. Ptačinom, protagonistom Poctivo

Player Play Slovenský kreatívny turizmus - pole takmer neorané 
Na začiatok
 

Diskusia k článku (0)