background
Skoč na obsah Skoč na menu

Titulka / Produkty / Kategórie / Kreatívnezdieľať

Kreatívny turizmus - pole takmer neorané

Kreatívny turizmus - pole takmer neoranéTvorivá alternatíva - šanca pre malých aj veľkých

7.4.2013 / red.

Každý turista je vítaný. Ten kreatívny, čiže tvorivý, zvlášť. V číslach zatiaľ menšinový, ale podľa prieskumu komisie pre cestovný ruch EÚ s najvyšším potenciálom pre budúci rast. Pribúda tých, ktorých už nelákajú len štandardné poznávacie či zážitkové produkty. Kreatívny turista vyhľadáva príležitosť, pri ktorej sa môže naučiť niečo nové a zaujímavé, napríklad o tom, ako sa kedysi tvorili rôzne užitočné a pekné veci, ale aj o tom, ako si takéto veci môže vlastnými rukami zhotoviť aj dnes. Láka ho napríklad tradičné remeslo a platí to pre mladých aj pre starších, pre domácich i zahraničných.   

Kreatívny turista aktívne vyhľadáva nový zážitok, za ktorý je ochotný a schopný zaplatiť viac. Tak prečo to pri nízkej obsadenosti našich hotelov nevyužiť, keď inšpiratívnych príkladov z domova i zo sveta je viac než dosť. Školy, workshopy a kurzy remesiel sú zaujímavé faktory, ktoré majú potenciál zohrávať stále dôležitejšiu úlohu pri výbere cieľového miesta krátkodobých rodinných výletov a pobytov, či single dovoleniek.   

Tvorivá alternatíva - šanca pre malých aj veľkých

Malé podnikanie v turizme na Slovensku nemá na ružiach ustlané. Kreatívny turizmus môže tomuto biznisu pomôcť vo všetkých regiónoch bez ohľadu na to, či sa v nich nachádzajú veľké turistické atrakcie alebo nenachádzajú. Kreatívny turizmus totiž znamená viac, než len hľadanie ciest na zaplnenie voľných kapacít. Kreatívny turizmus je o kooperácii podnikateľov v oblasti poskytovania služieb v rámci regiónu. 

 

Player Play Chcete vedieť, prečo sú poctivé sirupy poctivé? Čítajte Kreatívne Poctivo 
Na začiatok
 

Diskusia k článku (0)